Menu

دانلود فرمت ورد: پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی: شناسایی ارقامی از اسفناج که از نظر میزان اسید اگزالیک مطلوب هستند

0 Comment

با عنوان : شناسایی ارقامی از اسفناج که از نظر میزان اسید اگزالیک مطلوب هستند

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد:

شناسایی ارقامی از اسفناج که از نظر میزان اسید اگزالیک مطلوب هستند

پایان نامه

بخش هایی از متن پایان نامه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

فصل اول: مقدمه و اهداف

1-1- ضرورت و اهمیت موضوع

سبزی‏ها از نظر دارا بودن انواع ویتامین‏ها، مواد معدنی، مواد پروتئینی، ترکیبات قندی و به لحاظ داشتن مقدار قابل توجهی سلولز که باعث سهولت هضم غذا می‏گردد، تأثیر بسیار مهمی در تغذیه بشر اعمال می‏کنند. بسیاری از مواد مورد احتیاج بدن که وجود آنها حتی به مقدار بسیار کم برای ادامه حیات ضروری می باشد مانند ویتامین‏ها در غذاهای حیوانی پیدا نمود نمی‏گردد و یا مقدار آنها بسیار کم می باشد، درصورتیکه در سبزی‎ها به حد وفور هست. تحقیقاتی که توسط کارشناسان علم تغذیه انجام گرفته، بیانگر آن می باشد که وجود سبزی‏ها در غذای روزانه بشر الزامی می باشد، به طوریکه بایستی 80 درصد حجم کل غذا را محصولاتی مثل میوه و سبزی‏ها و 20 درصد بقیه را مواد پروتئینی و مواد قندی تشکیل دهد. سبزی‏ها به دلیل حجم زیادی که به غذا در دستگاه گوارش می‏دهند، باعث تسریع حرکات دودی روده شده و در نتیجه به دفع مواد زاید از روده کمک می‏کنند (دانشور، 1379).

اگزالیک اسید[1] یک اسید قوی به شدت اکسید شده می باشد که به گونه گسترده‏ای در طبیعت، گیاهان و حیوانات و هم‏چنین در میان انواع وسیعی از قارچ‏ها و میکروارگانیسم‏ها هست (لانگ و همکاران، 1994). در بین گیاهان بیشترین غلظت اگزالات در خانواده‏های پلی‏گناسه[2]، آمارانتاسه[3] و کنوپودیاسه[4] هست و از بین گونه‏هایی که در این خانواده‏ها هست اسفناج دارای بیشترین مقدار اگزالات می باشد (سی‏ینر[5] و همکاران، 2006). این اسید در اسفناج به صورت اسید آلی و هم چنین کریستال‏های معدنی که به صورت نمک‏های محلول مانند پتاسیم، سدیم و روی و نمک‏های غیر محلول که در روده نمی‏توانند جذب شوند و به وسیله مدفوع دفع می‏‏گردد، هست. به همین علت جذب کلسیم، آهن و منیزیم علی‏‏‏رغم فراوانی آنها در اسفناج کاهش پیدا می‏کند (مو[6]، 2008). اگزالات موجود در اسفناج با اتصال به آهن موجود در دستگاه گوارش به یک مولکول بیش از حد بزرگ تبدیل می‏گردد که به خوبی جذب نمی‏گردد و فقط 025/0 درصد آهن جذب می‏گردد (لانگ و همکاران، 1994).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

ریزماهوارهها [7]واحدهای نوکلئوتیدی دو، سه، چهار تا د‏ه‏تایی تکرار شوندهای هستند که در طول ژنوم موجودات یوکاریوتی مانند گیاهان به وفور پیدا نمود میشوند و به علت جهشهای فراوان از تنوع قابل ملاحظهای در بین افراد یک جمعیت برخوردار میباشند. این واحدهای تکراری توسط دو ردیف منحصربهفرد حفاظت شده در دو طرف واحد تکراری محدود شدهاند (داش و همکاران، 1996؛ داویروالا[8] و همکاران، 2000)، پس براساس این توالیهای حفاظت شده میتوان آغازگرهای اختصاصی طراحی نمود و نشانگرهای انحصاری مبتنی بر واکنش زنجیرهای پلی‏مراز[9] برای هر جایگاه بهدست آورد (نیکولوسی[10] و همکاران، 2000). مطالعات مقایسه‏ای در گونه‏های گیاهی نشان دادهاند که نشانگرهای ریزماهواره از بسیاری دیگر از نشانگرها متنوعتر بوده و ابزاری قدرتمند برای فرق بین ژنوتیپ‏ها میباشند (پاول و همکاران، 1996 و روسل[11] و همکاران، 1997). نشانگرهایSSR [12] به علت همبارز بودن[13]، چندشکلی[14] بالا، تکرارپذیری بالا و پراکندگی در سراسر ژنوم نشانگرهای قوی هستند (خانام[15] و همکاران، 2012). از این خصوصیات نشانگرهای SSR می‏توان برای شناسایی نواحی با ارزش تجاری در طول ژنوم موجودات زنده بهره گیری نمود.

با در نظر داشتن تنوع موجود در گیاه اسفناج و ضرورت جذب آهن توسط موجودات زنده به خصوص بشر میتوان تنوع موجود در آن را از طریق نشانگرهای ریزماهواره پژوهش حاضر با اهداف زیر طراحی و اجرا گردید:

1-2 اهداف

1- شناسایی ارقامی که از نظر میزان اسید اگزالیک مطلوب هستند،

2- مطالعه میزان تنوع داخلی و بین ارقام اسفناج مورد مطالعه،

3- شناسایی جایگاه‏ها و آلل‏های ریزماهواره‏ای که با ژن‏های موثر بر تولید اسیداگزالیک و نهایتاً جدب آهن موثر هستند.

فصل دوم: مروری بر پژوهش های انجام شده

1-2- مشخصات گیاه شناسی اسفناج

1-1-2- برگ

اسفناج سبزی برگی یکساله، فصل خنک و علفی متعلق به تیره چغندرسانان (Chenopodiacea) می‏باشد که برگ‏ها و ساقه‏های ظریف آن به صورت تازه و یا فرآوری شده مصرف می‏گردد (روباتزکی و یاماگوچی[1]،1997).این گیاه دیپلوئید (12=n2) روز بلند و دو پایه می باشد (بالکایا و همکاران، 2005 و عرشی، 1379). اسفناج پس از سبز شدن، برگ‏های طوقه‏ای تولید می‏کند به این ترتیب که برگ‏ها در یک سطح در اطراف ساقه کوتاهی نزدیک به سطح خاک قرار می‏گیرند. طی رشد بعدی این ساقه طویل شده و از آن شاخه‏های جانبی دیگری از محل اتصال برگ‏های طوقه‏ای به ساقه اصلی منشعب می‏شوند و ممکن می باشد از ساقه اصلی ساقه‏های فرعی درجه 1 و 2 نیز به وجود آیند (پیوست، 1384). ساقه در بعضی از انواع اسفناج به رنگ قرمز رنگ دیده می‏گردد که علت آن وجود رنگدانه آنتوسیانین می‏باشد (اسدی، 1385). ارتفاع بوته اسفناج به 30 تا 60 سانتیمتر می‏رسد. برگ‏ها به گونه متناوب روی ساقه قرار می‏گیرند و شکل برگ‏ها متفاوت می باشد. برگ‏های یک بوته همه یکسان نبوده اما شبیه به یکدیگر می‏باشند (کاشی، 1376).

برگ‏ها در ارقام مختلف نیز دارای فرم متفاوتی هستند و به شکل‏های تخم مرغی، گرد و یا نیزه‏ای وجود دارند. کناره برگ‏ها می‏تواند کاملاً صاف و یا دندانه‏دار باشد. پهنک برگ نیز صاف و یا دارای چین و چروک می باشد. ارقامی که دارای برگ‏های چین و چروک‏دار می‏باشند، از نظر نگهداری در انبار مناسب‏تر هستند، زیرا تهویه در آن‏ها بهتر صورت می‏گیرد، اما در عوض به سختی قابل شستشو می‏باشند (اسدی، 1385). در انواع اسفناج برگ صاف، مقدار ماده خشک بیشتری نسبت به نوع برگ چروکیده گزارش شده می باشد (عرشی، 1379). نوع پیچ‏دار در درجه اول برای بهره گیری تازه در بازار می‏باشد، نوع برگ صاف و بدون پیچ که برای آزمایشات و پردازش‏ها بهره گیری می‏گردد و نوع اسفناج کوچک که برای طعم در سالاد بهره گیری می‏گردد و به خاطر بافت ظریفش ترجیح داده می‏گردد (پجیک[2] و همکاران، 1998). دمبرگ‏ها معمولا از نظر طول، هم اندازه پهنک برگ هستند و اغلب زمانی که برگ‏ها کاملا رشد می‏کنند تو خالی می‏شوند. عادت رشد برگ‏های اسفناج از خوابیده تا کاملا ایستاده متفاوت می باشد (اسدی،1385).

2-1-2ریشه

ریشه اسفناج از تعداد زیادی ریشه‏های فیبری جانبی که از یک ریشه اصلی ضخیم منشأ گرفته‏اند، تشکیل شده می باشد (روباتزکی و یاماگوچی، 1997). ریشه اصلی عمیق می باشد و می‏تواند تا عمق 140 سانتیمتری در خاک نفوذ کند.بدین دلیل می‏توان اینگیاه را در خاک‏های شور به خوبی کشت نمود. ریشه‏های فرعی این گیاه دوکی شکل و حداکثر تا 60 سانتیمتری در خاک پراکنده‏اند (پیوست،1384).

2-1-3گل

اسفناج از نظر جنسیت گیاهی دو پایه می باشد و بوته‏هایی با گل‏های نر و بوته‏هایی با گل‏های ماده به وجود می‏آورد. البته در مواردی هم بوته‏های یک پایه‏ای که دارای گل‏های نر و ماده روی یک پایه هستند، نیز گزارش شده می باشد(خاتک و همکاران[3]، 2004).اگرچه گیاهان کوچک معمولاً نر هستند، اما تشخیص جنسیت گیاهان اسفناج نرقبل از گلدهی دشوار می باشد. همچنین بوته‏های نر و ماده بر اساس مقدار کربوهیدرات و رنگیزه‏های موجود در بوته‏ها شناسایی می‏شوند. قندها، کلروفیلو مقدار کارتنوئید در گیاهان ماده بیشتر از نر می‏باشد (عرشی، 1379).

در مناطقی که تابستان‏های گرمی دارند به علت گرمای هوا و همچنین به علت طول روز بلند، اسفناج را در پاییز برای برداشت زمستانه و در اسفند ماه برای محصول بهاره و نقاط سردسیر در اوایل بهار کشت می‏کنند (خوشخوی و همکاران،1374). زمان گل دادن اسفناج باتوجه به زمان کاشت در اکثر موارد در اواخر فروردین تا اوایل خرداد می باشد (اسدی، 1385). گلدهی معمولا از قسمت میانی ساقه‏های بزرگ شروع شده و به طرف بالا و پایین ساقه ادامه پیدا می‏کند (عرشی، 1379).

گل‏های ماده در اسفناج اغلب در زاویه برگ‏ها قرار دارند و دارای تخمدانی چهار یا پنج خامه‏ای می باشد که به دو تا چهار برچه ختم می‏گردد. گل‏های نر بدون گلبرگ به صورت خوشه‏ای در طول ساقه به وجود می‏آیند و گرده‏افشانی آن بوسیله‏ی باد صورت می‏گیرد(عرشی، 1379).

2-1-4 بذر

بذر اسفناج گرد و خاکستری و نسبتأ کوچک می باشد و در بعضی از انواع آن 3 یا 4 برآمدگی شبیه به خار هست، به همین دلیل آن‏ها را بذر خاردار می‏گویند. کشت ارقام خاردار قدمت بیشتری دارد، امادر سطح تجاری از بذور صاف بهره گیری می‏گردد زیرابذرهای صاف از نظر کاشت مخصوصا بوسیله‎‏ ماشین بذرکار بر انواع بذر خاردار برتری دارند (شیبانی، 1369).

1 Rubatzky and Yamaguchi

1 Pejic

2Khattak

1 Oxalic acid

2 Polygonaceae

3 Amaranthaceae

4 Chenopodiaceae

5 Siener

1 Mou

2 Microsatellite

3 Davierwala

4 Polymerase Chain Reaction (PCR)

5 Nicolosi

6 Russell

7 Simple Sequence Repeats (SSR)

8 Codominant

9 Polymorphism

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

10 Khanam

تعداد صفحه : 85

برچسب‌ها, , , , ,